اندیشکده‌ مطالعات راهبردی خدمت سربازی

 حضور سالانه ده‌ها هزار نفر از جوانان کشور در مراکز و سازمان‌های نیروهای مسلح، فرصت مناسبی را برای تربیت جوانان و توجه به مسائل فرهنگی، تربیتی و معرفتی ایجاد کرده است تا سربازان بتوانند به عنوان افرادی بانشاط، مسئولیت‌پذیر و در تراز انقلاب اسلامی در جامعه ایفای نقش کنند و در راستای پیشرفت نظام اسلامی نقش‌آفرین باشند. با عنایت به اهمیت موضوع و وجود تجارب و سوابق پژوهش‌ها در چهار سال گذشته در مرکز مطالعات راهبردی ژرفا و همچنین با توجه به اعلام نیاز مجموعه نیروهای مسلح و سایر مراکز سیاستگذار کشور به چنین خدماتی، ایجاد و راه اندازی اندیشکده مطالعات خدمات خدمت سربازی در مرکز مطالعات راهبردی در دستور کار قرار گرفت. البته طرح‌ها و سیاستگذاری‌هایی در این اندیشکده طراحی شده است و به متولیان ارائه داده شده است.

1- بررسی تدابیر، فرمایشات و احصاء نظریه رهبر معظم انقلاب در موضوع سربازی و نیروهای مسلح و مطالبه‌ گری از نهادها و سازمان‌های ذی‌ربط.

۲- وضعیت سنجی و شناسایی و احصاء مسائل اساسی و چالش های حوزه فرهنگی اجتماعی، تعلیم و تربیت در خدمت مقدس سربازی و ارائه ایده های تحولی و راهکارهای مورد نیاز در جهت رفع این موانع و چالشها به مراکز سیاستگذار و متولی خدمت سربازی

۳- گفتمان سازی در مراکز و سازمانهای نیروهای مسلح با هدف ایجاد تحول فرهنگی تربیتی در موضوع سرباز
۴- سیاست‌گذاری برای به کارگیری سربازان به عنوان عناصر جهادی و بسیجی در عرصه‌های جهادی، اجتماعی و مجازی.

۵- افزایش سرمایه اجتماعی و منزلت اجتماعی سربازان در جامعه.

1- وضعیت سنجی، شناسایی، احصاء مسائل اساسی و چالش حوزه های فرهنگی، اجتماعی و تربیتی خدمت سربازی و ارائه ایده های تحولی و راهکارها

۲- ایجاد شرایط لازم برای بکارگیری بهینه سربازان به عنوان عناصر جهادی و بسیجی در عرصه های مورد نیاز نیروهای مسلح و جامعه(قبل،حین و بعدخدمت)

با پژوهشگران ما آشنا شوید

ژرفا مرکزی مطالعاتی است برای طراحی راهبردهای ملی

بهنام نداف

مسئول اندیشکده مطالعات راهبردی خدمت سربازی
0
طرح‌ راهبردی
0
پروژه پژوهشی
0
هیئت اندیشه‌ورز
0
نشست‌ها

محصولات این اندیشکده

keyboard_arrow_up